Bitkisel Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Alternatif tıp adı altında her hastalığa bitkisel metotlarla çare sunan, aslında sadece insanların çaresizliğinden faydalanılan bir aldatmacadır, bitkisel tedavi her hastalık için fayda verecek bir yöntem değildir, maalesef iyileştirici değil geçici çözümlerdir sadece.

Varis Yapısal Bir Hastalıktır

Varis hastalığı; toplardamarlarda ki yapısal bozukluk sebebiyle oluşur, özetle toplardamarlarda ki kapacıkların görevini yerine getirmemesi venöz yetmezliğini oluşturur, bu bozukluk yapıyı işlem görmez hale getirir.

Toplardamarın görevi vücudumuzdaki kirli kanı akciğerlere ve kalbe taşımasıdır. Bu taşıma sırasında özelikle ayak bölgesinde kanın geri kaçma durumu oluşabilir bur da devreye damarlardaki kapakçıklar 5-10cm aralıklarla bulunan bu kapacıklar, kirli kanın kaçmasını önler. Fakat bu kapacıklardaki oluşan bozukluk kirli kanın geri kaçması artık toplardamarın sağlıksız bir yapı oluşur.  El varisi de çok sık gözükmektedir.

Toplardamar Nasıl Tedavi Edilir?

Görevini yerine getiremeyen toplardamarla da ki bu kapakçıklar, ameliyat yöntemi ile buna doku naklide diyebiliriz vücudumuzda ki sağlam durumunda olan kapacıklar alınarak çalışmayan kapacıkların yerine nakil yapılmasıdır.

Ameliyatsız Yöntemle Bu Sorundan Nasıl Kurtuluruz

Çoğu sağlık kuruluşu ve hastaneler de problemli toplardamarın ameliyat ile çıkarılması ile tedavi edilmektedir.

Tedavide uygulanan yöntemler köpük skleroterapi, radyo-frekans gibi ameliyatsız yöntemler veya ameliyatla uygulanan yöntem, bunların içinde ilaç, krem, sülük  ve bitkisel yöntemler yer almaz.

Önerilen Bitkisel Tedavi Yöntemlerini İnceleyelim

Lahana, asma yaprakları, elma sirkesi ve kivi vb. Lahana yaprağını ele alalım lahana yapraklarını kaynatıp ılıdıktan sonra problemli bölgeye konulması bunun nasıl bir faydası olabilir, görevini yerine getirmeyen bozuk kapakçıkları düzeltebilir mi elbette ki hayır ,

Asma Yaprakları; Lahana örneğindeki gibi aynı uygulama tavsiye ediliyor, yada suyunu içmemiz çay gibi tükettiğimizde de bunun toplardamarlara hiçbir faydası olmayacaktır.

Elma Sirkesi;  Kullanım önerisi ıslak havluyu elma sirkesine batırıp sıktıktan sonra bacak üzerindeki damarların üzerine koyup 30-40 dakika bekletiyoruz, sirkenin topladamarda ki kapakçıkları düzeltici bir etkisi mi var, kesinlikle hayır. Bitkisel tedavisi listemiz bu şekilde devam edebilir. Hiç bir bitki hastalığasebep olan yapısal bozukluğu tedavi edemez.

Nasıl Bir Yol İzlenmeli

Varis rahatsızlığı olan kişiler öncelikle bir kalp damar cerrahi uzmanına başvurmalı, bitkisel yöntemlerle vakit kaybedilmemeli .

10 Dakikada Tedavi

Kliniğimizde uzman kalp damar cerrahlarımız tarafından ücretsiz muayene olup (ultrason ve veinlite cihazıyla) ameliyatsız yöntemle köpük, skleroterapi ve radyo-frekans yöntemleriyle 10 dakika gibi kısa süren seanslarımızla, günlük hayatınıza devam ederek bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz.

Tedavi Olmazsak Ne Olur

Tedavi olunmadığında şikayetlerimiz her geçen gün artarak devam eder ( ağrılar, bacakta yanma, gece krampları vb) ilerleyen zamanlarda varis ülseri dediğimiz bacaklarımızda yaralar açılmaya başlar. Varis ülseri hastaların bitkisel ve ilaç yöntemleriyle zaman kaybederek hastalığı ilerletmiş kişilerde sıkça görülür.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum yap

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmenizi istiyoruz.