Hemanjiom Ağrı Yapar mı?

Hemanjiom ağrı yapar mı? Ebeveynlerin merak ettiği soruların başında yer alıyor. Hemanjiom genellikle yeni doğan çocuklarda gözlemlediğimiz bir vakadır. Savunmasız olan bebeklerde görünme ihtimalini yüksek olması ise hastalığın trajedisini arttırmaktadır. Bebeklerinde damar beni belirtilerini gördüklerinde büyük bir tedirginliğe kapılan ailelerimiz ameliyatsız hemanjiom tedavisi ile çocuklarının bu sorundan kurtulabileceklerini bilmelidir. Fakat yeni doğan bebeklerde hemen başlayamadığımız hemanjiom tedavisi için belirli bir zamana ihtiyaç vardır. Elbette bu süreçte ebeveynlere büyük bir sorumluluk düşmektedir. Şarap lekesine benzeyen hemanjiomun çocuğunuzda oluşturduğu estetik bozukluk uyguladığımız tedavi yöntemleri ile tamamen ortadan kalkacaktır. Hemanjiom ağrı yapar mı sorusunun cevabına gelecek olursak; Hayır, hemanjiom çocuğunuzda fiziksel bir ağrıya neden olmaz.  Fakat hastalık ilerledikçe psikolojik olarak büyük bir tahribasyona neden olduğu gerçektir.

Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmeye başladığı günden bu yana modern tıbbın tüm gelişmelerini takip eden ve kliniğinde uygulayan ameliyatsız hemanjiom tedavisi yapılmaktadır. Çocuklarında meydana gelen hemanjiom vakasının tek çaresinin ameliyat olduğunu düşünen ve telaşını daha çok arttıran ailelerin adeta yüreğine su serpen ameliyatsız yöntemlerimiz kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Hemanjiom bitkisel tedavisi ile çocuğunuzun sağlığını tehlikeye sokan insanlardan uzak durmalı ve çareyi tıbbı müdahalelerde aramalısınız. Şimdi dilerseniz hemanjiom vakası için başvurduğumuz tedavi yöntemlerini yakından tanıyalım..

Lazer Tekniği ile Hemanjiom Tedavisi

Lazer tekniği ile hemanjiom tedavisi genellikle yüzeysel damar benlerinde kullanılmaktadır. Lazer cihazından hemanjiomlu alana ışınlar gönderilir. Isınma ve yoğunlaşma sonrası hemanjiomlu alan tahribasyona uğrayarak tamamen kaybolur. Cilt yüzeyinden kabaran hemanjiomlar için uygun görmediğimiz lazer tekniğinde seans sayısı vakanın boyutuna göre değişir.

Köpük Tekniği İle Hemanjiom Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisinde başvurduğumuz köpük tekniği hemanjiom vakalarında da başarı sağlamaktadır. Steril bir ortamda gerçekleşen operasyonda, enjektör ile sklerozan dediğimiz madde hemanjiomlu alana uygulanır. Lazer tekniğinde olduğu gibi seans sayısı hemanjiom vakasına göre değişir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum yap

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmenizi istiyoruz.