Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi ilk olarak üretilip piyasaya sürüldüğünde bu dertten muzdarip olan pek çok kişinin sevinçle karşıladığı bir tedavi yöntemi olmuştur. Çünkü bilinen anlamda gerçekleştirilen varis tedavileri gerçekten çok zor gerçekleşmektedir. Devlet hastanelerinde kalp damar cerrahı uzmanları tarafından yapılan klasik operasyonlar hem uzun sürmekte hem de operasyon sonrasında hastaların yine uzun bir iyileşme dönemleri olmaktadır.

Bu yüzden bu tür operasyonlar çoğu zaman varis ameliyatlarını yapan doktorlar tarafından bile önerilmemektedir. Bunun yerine hastalara varis tedavisi için ameliyatsız birtakım teknikler önerilmektedir. Modern teknoloji sayesinde geliştirilen bu yöntemler hastaların varislerinin kontrolü yapıldıktan sonra hangi yöntem daha uygunsa karar verilmekte ve ona göre bir işlem uygulanmaktadır.

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi iğne ile gerçekleştirilmektedir. İğneli tedavi olarak bilinmekte olan bu yöntem sayesinde çok kısa bir sürede varislerinizden tamamen kurtulmanız mümkündür. Peki, Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Bu yöntemde kılcal olarak tabir edilen küçük varisler hariç tüm varisler tedavi edilir. İğneli bir yöntem olduğu için iğnenin damar içine girebilmesi için damara sığması gerekmektedir. Ancak iğne kılcal varislere sığmayacağı için bu yöntem uygulanamaz.
  • Damarlara giren iğne yardımıyla sklerozan ismi verilen damarları kapatma özelliğine sahip bir ilaç köpük halinde enjekte edilmektedir.
  • Bu işlem sırasında normal ameliyatlarda kullanılmakta olan narkoz, uyutma vb. hiçbir işlem uygulanmaz.
  • İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmadığı gibi hasta aynı gün içinde normal yaşantısına dönebilecektir.
  • Klinik ortamında rahatlıkla gerçekleştirilebilen bu işlem her yaştan herkese gönül rahatlığıyla uygulanabilir.
  • Ek hastalık olarak tabir edilen şeker, tansiyon vb. durumlar için herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu tedavi yöntemi sayesinde 10-20 dakika içinde varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız bir tedavi olarak kabul edilen Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi hastalar için rahat ve konforlu bir tedavidir. Ancak doktorlar için zorlu bir operasyondur. Çünkü gerçekleştirmek ciddi bir dikkat ve titizlik gerektirir. Bu yüzden işlemi gerçekleştirecek olan doktorun mutlaka kalp damar uzmanlığının olması gerekmektedir. Tecrübesiz kişilerden mutlaka uzak durulmalıdır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum yap

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmenizi istiyoruz.