Köpükle Varis Tedavisi

Daha önceki konularımızda varis hastalığından kurtulmak için ameliyata gerek olmadığını belirttik, çünkü ameliyatsız yöntemlerle kılcal damarlar dahil olmak üzere tüm damar genişlemesi problemlerinden daha kolay ve daha avantajlı olarak kurtulabilirsiniz. Hastalığın tipine yoğunluğuna göre cilt üzerinden (Lazer ve Radyo Frekans) damar içinden ise (Köpük ve Skleroterapi) tedavilerinin olduğunu belirttik, %100 etkili ve anında etkisini göreceğiniz bu yöntemler özellikle teknolojik alt yapısı yeterli merkezlerde bulabilirsiniz. Bu sayfada varis tedavisinde en çok kullanılan bir yöntemi Köpükle Varis Tedavi uygulamasını tanıyacağız.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle nasıl yapıldığına geçmeden önce nasıl bir tedavi olduğunu özetle tanıyalım. Halk arasında iğneli tedavi olarak bilinen bu uygulama çok ince bir iğne yardımı ile gerçekleşmektedir. Köpük ise Sklerozan madde yani (varis ilacı) ile havanın karışımından köpük elde edilmesidir. 3’lü Musluk adı verilen bir parça ile ilaç + hava karıştırılarak köpük haline getirilmektedir.

Çok İnce İğne İle Damarlara Enjekte Edilir
İlacın köpük haline getirilerek kullanılması aynı zamanda tedavinin daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Çünkü ilaç köpürtülerek çoğaldığı için daha fazla varisli damar tedavi edilmektedir. Elde edilen köpük 1 mm çapındaki çok ince iğne ile çekilerek daha önce tespit edilip, işaretlenmiş varisli damarlara enjekte edilir.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Tarafından Yapılır
Yöntem basit olmasına karşın mutlaka alanında tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır.

Tüm Varisler Tedavi Edilebilir!
Video’yu izlediyseniz köpükle varis tedavisinde kılcal damar dahil tüm varislerin tedavi edilebildiğini belirtmektedir. Ameliyat ile sadece kalın venler alınırken, köpük uygulamasında ise gözle görülebilen tüm varisler tedavi edilir. Tedavi edilen hastalıklar arasında 1 mm gibi ince kılcallar olabileceği gibi 2 parmak genişliğinde çok ileri derece olabilir.

Sadece 10 Dakikada Yapılır
Bir diğer güzel yönü ise tedavinin sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılıyor oluşudur. Evet yanlış okumadınız sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Fakat hastalığın yoğunluğuna göre 1-6 seans uygulamak gerekir. Bazı insanların bacakları boydan boya varis olurken, bazı insanlarda ise 4-5 cm alanda olabilir. O nedenle çok nadir de olsa 2-3 seansı geçebilmektedir.

Narkoz ve Hastanede Yatmaya Gerek Olmaz
İzmir kliniğimde Türkiye’nin her yerinden gelen hastaların olduğunu görebilirsiniz. Çünkü 10 dakika süren tedavi esnasında hastaya genel anestezi dediğimiz narkoz gibi uygulamalar yapılmaz. Hatta öyle ki hiç bir şekilde anesteziye gerek olmamaktadır. O nedenle İzmir’e yakın illerde bulunan hastalarımız aynı gün içinde tedavi olarak evlerine dönmektedir. Narkoz ve hastanede yatma gibi durumlar oluşmadığından tedavi ücretleri daha ekonomik olmaktadır.

İş Gücü Kaybı Yaşanmaz
Ameliyat ile tedavi olduğunuzda 20-45 gün arasında istirahat ve raporlu olarak geçerken köpükle varis tedavisinde ise kişi dilerse tedavi sonrası işine, okuluna dönebilmektedir. Yani tedavi olmanız sizi yaşantınızdan alıkoymaz.

Varis Çorabı, Bandaj Gerekmez
Tedavisi yapılan hastamıza tek başına evine dönebilir. Tedavi sonrası varis çorabı ve bandaj gibi uygulamalara gerek duyulmaz. Ameliyat ile yapılan tedavilerde ise ameliyat sonrası yaklaşık 6 ay boyunca varis çorabı yada benzer işlevi ola bandaj (sargı) gerekmektedir.

Köpükle Varis Tedavisi Yapan Hastaneler

Gönül ister ki böylesi gelişmiş imkanlara tüm hastanelerde buna kamu hastaneleri de dahil olmak üzere ulaşabilesiniz. Maalesef şuan için böyle bir şey mümkün değildir. Özellikle ilçe hastanelerinde zaten kalp damar cerrahi bölümü bulmak oldukça zor olup, illerde bulunan devlet hastanelerinde ise ameliyatsız varis tedavi denince en başarılı yöntem maalesef Lazer olduğunu görürsünüz.

Lazerle Sadece Kılcal Varisler Tedavi Edilir! Kamu hastanelerinde dediğim gibi sadece lazer bulabilirsiniz. Bu uygulama ise sadece 1 ile 2,5 mm arasında değişen kılcal damar tedavilerinde etki etmektedir. Orta ve kalın varislerde maalesef etkisi yoktur. Geri kalan sorunları ise kamu hastanelerinde bizim önermediğimiz yöntem olan ameliyat ile yapmaktadır. O nedenle bu tür uygulamaları daha çok bu alanda yoğunlaşmış sağlık merkezlerinde bulabilirsiniz.

Skleroterapi Nedir, Farkları Nelerdir?
Ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinde köpük yanı sıra Skleroterapi şeklinde bir uygulama dikkatinizi çekebilir. Aslında bakarsanız %90 köpük yöntemi ile aynı olup, tek farkı ilacın (Sklerozan) maddenin köpük haline getirmek yerine sade ilaç olarak kullanılması halidir. Çok nadir uygulanan bir yöntem olup, daha çok aşırı ileri varislerde gerekebilir.

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?
Konumuzun sonuna adım adım yaklaşırken şuan en çok merak ettiğiniz konulardan biri olan ücret hususuna bakmak istiyorum. Evet arkadaşlar yukarıda da belirtildiği üzere SGK anlaşmalı olmamıza rağmen SGK mensubu olanlara kendi bünyemizde tedavi ücretlerinde %50 indirim yapmaktayım. Tedavi ücretlerinde size bir fiyat verme imkanım olmayacaktır. Çünkü her insanda hastalık farklı olup, tipi, yoğunluğu ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle ücretsiz muayene imkanı sunarak hastalarımıza ücretsiz teşhis imkanı sunuyoruz. Teşhis esnasında aynı zamanda sizin tedavi ücretinizi tespit edilmektedir. Size yapılabilecek indirimli ücreti belirterek tedaviye başlanabilmesi için sizin onayınız beklenir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum yap

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmenizi istiyoruz.