Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Lazerle Hemanjiom Tedavisi, daha yüzeysel durumda olan damar benleri için geçerlidir. Yani lazerle bir müdahale yapılacaksa şayet damar beninin cilt üzerindeki derinliği çok fazla olmamalıdır. Lazerle hemanjiom tedavisi yalnızca yüzeysel damar benleri için geçerlidir. Diğer yöntemler daha derindeki hemanjiomlar için kullanılır. Lazerle hemanjiom tedavisi şu şekilde yapılır:

  • Lazer ışınlarının hemanjiom rahatsızlığı olan bölgeye uygulanması gerekir.
  • Hemanjiomlu bu bölgeye uygulanan lazer ışınları belirli oranda filtrelenmiş bir ısıya sahiptir.
  • Lazer ışınlarının oluşturmuş olduğu ısı hemanjiomun olduğu alanı yakarak bir tahribata yol açacaktır.
  • Lazerle hemanjiom tedavisi ortalama 10 ila 15 seans arasında uygulanacaktır.
  • Seanslar bittikten kısa bir süre sonra cildiniz kendini toplayacak ve eski halini alacaktır.

Hemanjiom Tedavisinde En İyi Doktor

Hemanjiom tedavisinde uygulanan yöntem kadar elbette bu yöntemi uygulayan doktorun da tecrübesi yadsınamaz. Doktor ne kadar fazla sayıda bu türden bir operasyon geçirdiyse tecrübesi de o yönde fazla olacaktır. Bu yüzden sadece hemanjiom tedavisinde değil aklınıza gelebilecek irili ufaklı bütün tedavi ve operasyonlarda doktor tecrübesini atlamayanız.

Ameliyat ile Hemanjiom Tedavisi Nasıl Olur?

Ameliyat cerrahi bir operasyondur. Dolayısıyla hemanjiom tedavisi için başta lazerle hemanjiom tedavisi olmak üzere köpüklü ve radyo frekans gibi basit ve ameliyatsız yöntemler varken bu türden zorlu bir müdahaleye girişmek gereksizdir. Direk olarak cildi kesmek suretiyle çeşitli bıçaklı darbelerle yapılan bu operasyon oldukça risklidir. Damarı kesmek gerektiği için ciddi oranlarda kan kaybı yaşanacaktır. Ve ameliyat sırasında mutlaka kan stoğu olmalıdır. Üstelik bu tür cerrahi operasyonlar sonrasında cildinizde çeşitli izlerin kalma ihtimali de bulunmaktadır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında normal hayatınıza dönmeniz zaman alacağı için ameliyat ile hemanjiom tedavisi pek çok doktor tarafından da tavsiye edilmez.

Hemanjiom tedavisi olanların şüphesiz en merak ettikleri şey ise hastalığın tekrarlayıp tekrarlamadığıdır. Genel olarak yeni doğanlarda oluşan bir rahatsızlık olduğu için tekrarlama olasılığı bir hayli düşüktür. Genel olarak sonradan luşan bir hastalık özelliğini bünyesinde taşımaz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum yap

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmenizi istiyoruz.